Když ze svahu vytěžíte maximum: Pohodlné bydlení s krásným výhledem a dovolenkovým pocitem

on

|

views

and

comments

Když se architektonickému ateliéru ozve klient, se kterým už spolupracovali, s dalším zajímavým zadáním, je to znamení úspěchu a spokojenosti. Architektů ze Studia Reaktor vyhledal spokojený klient, kterému před lety rekonstruovali byt.

Tentokrát studio, které „staví silné architektonické příběhy“ (jak sami charakterizují svou práci) oslovil s požadavkem navrhnout rodinný dům v malebném prostředí Chrustenice v Čechách. Nové zadání architekta zaujalo na první pohled, především krásou vybraného svažitého pozemku.

Rodinný dům s výhledem na hory
Vnější obklady jsou ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí díky antracitové barvě. Zdroj: Tacofoti

Nabízí výhled na Loděnická potok a údolí s listnatými stromy. Už pozemek navozoval pocit, že jste na dovolené v horách. K tomuto pocitu se přizpůsobila i stavba sympatického domu.

Tvar domu je klasický obdélník se šikmou střechou. Díky svahu bylo možné dvoupatrový dům zasadit do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Z vyšší se do něj dostanete po lávce.

Rodinný dům s terasou na svažitém pozemku
Díky svahu bylo možné dvoupatrový dům zasadit do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Zdroj: Tacofoti

Příjezdová cesta pod svahem končí parkovacím přístřeškem pro 2 auta. Zde odstavíte auto a ten mezi gabiony se propletete až k hlavnímu vstupu do domu. Z jižní části na stavbu navazuje terasa s grilovacím místem.

Jednoduché a čisté linie zjemňují textilie a barvy

Vstup do domu je umístěn uprostřed celkové dispozice. Jižní část je dvoupatrová, nachází se zde hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou a pracovnou, který působí jednoduše, čistě, a přitom díky dekoracím a textiliím útulně.

Rodinný dům s vysokým stropem a vytápěním
Příjemný a pohodlný rodinný dům úzce spolupracuje s prostředím a navozuje pocit, že jste na dovolené. Zdroj: Tacofoti

Neméně působivé je černé minimalistické schodiště. Každé patro disponuje ložnicí a koupelnou. Z horního podlaží lze vyjít do zahrady s bazénem. Krásu okolí umocňuje panoramatický výhled přes široký vikýř za galerií na patře.

„Při volbě materiálu jsme jen volně navazovaly na přání klienta. Surová ocel, pohledový beton, „kleťák“ na podlaze, „roxory“ natřené kovářskou černí. Vnější obklady jsou ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí díky antracitové barvě, „popisuje výběr materiálů architekt Jakub Heidler. Výsledkem je příjemný a pohodlný rodinný dům, který úzce spolupracuje s prostředím a navozuje pocit, že jste na dovolené.

Share this
Tags

Nejnovější příběhy

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Navštivte hawaj.cz a kupte si nadzemní bazén za vynikající cenu

Patříte k milovníkům koupání a vody, v létě se často odebíráte na koupaliště či k sousedům, kteří mají bazén, nebo opouštíte vesnici či město a směřujete k nedalekému...

Orgonitové šperky

Fascinujícím a zcela novým způsobem zpracování šperků jsou orgonitové šperky. Jsou to přívěšky, vytvořené z pryskyřice, ve které jsou zality minerální kameny a kovové...
pr článek

Další články autora