Měníte radiátory? Charleston Retrofit snadno nahradí litinové i jiné opotřebované topidlo

on

|

views

and

comments

Staré radiátory mají mnoho nevýhod: dlouhé časy náběhu, nedostatečný tepelný výkon a nebezpečí vzniku koroze i vápenatých usazenin. Jejich výměna přitom vůbec nemusí být komplikovaná. Díky shodnému rozestupu bočního připojení lze Charleston Retrofit instalovat na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav.

Prvotřídní topná tělesa z rodiny Charleston jsou optimálním řešením zejména pro rekonstrukce rodinných domů a bytů. Umožňují snadnou náhradu litinových těles i výměnu jiného starého radiátoru
za nový. Momentálně jsou k dispozici za velmi zvýhodněných podmínek, využijte příležitost.

Radiátory Zehnder Charleston lze úspěšně použít i pro nízkoteplotní topné soustavy vytápěny tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem. Jejich dimenzováním na nízké přívodní teploty lze dosáhnout žádané úspory při spotřebě tepelné energie. Většinu tepelné energie odevzdávají do okolí v podobě příjemného sálavého tepla.

Dětský pokoj s bílou komodou
Nejen v bytě působí Zehnder Charleston velmi elegantně. Zdroj: Zehnder Group

Jak již bylo zmíněno, Charleston Retrofit lze přizpůsobit existujícím rozvodem trubek, tedy zcela bez změny připojení, stavebních úprav a většího znečištění. Nabídka kompletních těles zahrnuje samozřejmě nejčastěji rozměry bočního připojení s roztečí
500 mm, 600 mm či 900 mm, ale i další možné varianty. Pojďme se ale podívat i na jeho další přednosti.

Kratší čas instalace, jednoduché uchycení

Radiátory Charleston jsou dodávány kompletní jako jeden kus v požadovaném počtu článků, požadované barvě a připojení podle objednávky. To zaručuje snadnou instalaci odborným topenářům. I promyšlený způsob kotvení pomocí rychloupínací soupravy Zehnder EasyFix přispívá ke zkrácení času montáže. Lehčí konstrukce tělesa navíc nabízí v porovnání s litinovým radiátorem vyšší bezpečnost.

Poškození při transportu zabraňují robustní kartonové obaly. Smršťovací fólie chrání radiátor při instalaci i malování a odstraňuje se až při stahování.

jednoduchá montáž radiátoru
Dohodnutým instalatérem bude jednoduchá montáž vyhovovat díky rychloupínacím konzolím EasyFix. Ušetří se také čas strávený na místě. Zdroj: Zehnder Group

Rychlý náběh tepla i celkově lepší tepelná regulace

Rychlé reakce radiátorů na změnu teplot jsou cenné zejména v rekonstruovaných budovách s moderní otopnou soustavou. Interiéry se rychle vyhřejí, ale zbytečně nepřetápíme, kdy to není žádoucí. Ve srovnání s litinovými tělesy se radiátory Zehnder Charleston vyznačují extrémně rychlým náběhem na potřebnou teplotu.

Podélný radiátor v koupelně
Iv koupelně přispějí radiátory Zehnder k většímu pohodlí a modernímu vzhledu. Zdroj: Zehnder Group

Povrch radiátoru se při vytopení nahřeje z 20 na 65 ° C jen za 4 minuty, přičemž teplotu 57 ° C dosáhne již za 2 min. Při chladnutí dokáže zase lépe reagovat na požadavek snížení teploty.
Detailnější informace z měření

Zvýhodněné ceny, kvalita zůstává

Konkurenceschopná cena dělá momentálně z radiátoru Charleston Retrofit více než atraktivní volbu. Stávající zvýhodněné podmínky pro český a slovenský trh znamenají snížení cen za jeden článek na podobnou úroveň, jako je tomu u litinových radiátorech, a navíc i výrazné přiblížení k cenové hladině panelových radiátorů.

Je nutné dodat, že výběrem radiátorů Charleston od švýcarského výrobce Zehnder získáte vysoce kvalitní produkt s dvousložkovým lakováním s dlouhou životností a mnohem vyšší odolností proti korozi a mechanickému poškození.

Výrobky Retrofit jsou svým vzhledem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné s ostatními ocelovými trubkovými radiátory Zehnder řady Charleston.

Zehnder Charleston – flexibilní radiátor na jakékoliv použití

S radiátory Zehnder Charleston najdete správné řešení do každého interiéru. Nabídka zahrnuje širokou škálu standardních rozměrů i „na míru“ s výškou až 3 m, jakoukoliv délku (počet článků x 46 mm) a s možností zvolit 5 variant hloubky (2- až 6-trubkové provedení). Vysokou variabilitu podtrhuje více než 35 různých způsobů připojení včetně vyhotovení s integrovaným ventilem Completto.

Tento originál mezi článkovými ocelovými radiátory přesvědčí nadčasovou elegancí a transparentním vzhledem. Vysoký komfort poskytuje sálavé teplo, které rychle vyhřeje váš obytný prostor.

Share this
Tags

Nejnovější příběhy

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Navštivte hawaj.cz a kupte si nadzemní bazén za vynikající cenu

Patříte k milovníkům koupání a vody, v létě se často odebíráte na koupaliště či k sousedům, kteří mají bazén, nebo opouštíte vesnici či město a směřujete k nedalekému...

Orgonitové šperky

Fascinujícím a zcela novým způsobem zpracování šperků jsou orgonitové šperky. Jsou to přívěšky, vytvořené z pryskyřice, ve které jsou zality minerální kameny a kovové...
pr článek

Další články autora