Měníte radiátory? Charleston Retrofit snadno nahradí litinové i jiné opotřebované topidlo

on

|

views

and

comments

Staré radiátory mají mnoho nevýhod: dlouhé časy náběhu, nedostatečný tepelný výkon a nebezpečí vzniku koroze i vápenatých usazenin. Jejich výměna přitom vůbec nemusí být komplikovaná. Díky shodnému rozestupu bočního připojení lze Charleston Retrofit instalovat na stávající rozvody bez velkých stavebních úprav.

Prvotřídní topná tělesa z rodiny Charleston jsou optimálním řešením zejména pro rekonstrukce rodinných domů a bytů. Umožňují snadnou náhradu litinových těles i výměnu jiného starého radiátoru
za nový. Momentálně jsou k dispozici za velmi zvýhodněných podmínek, využijte příležitost.

Radiátory Zehnder Charleston lze úspěšně použít i pro nízkoteplotní topné soustavy vytápěny tepelným čerpadlem nebo kondenzačním kotlem. Jejich dimenzováním na nízké přívodní teploty lze dosáhnout žádané úspory při spotřebě tepelné energie. Většinu tepelné energie odevzdávají do okolí v podobě příjemného sálavého tepla.

Dětský pokoj s bílou komodou
Nejen v bytě působí Zehnder Charleston velmi elegantně. Zdroj: Zehnder Group

Jak již bylo zmíněno, Charleston Retrofit lze přizpůsobit existujícím rozvodem trubek, tedy zcela bez změny připojení, stavebních úprav a většího znečištění. Nabídka kompletních těles zahrnuje samozřejmě nejčastěji rozměry bočního připojení s roztečí
500 mm, 600 mm či 900 mm, ale i další možné varianty. Pojďme se ale podívat i na jeho další přednosti.

Kratší čas instalace, jednoduché uchycení

Radiátory Charleston jsou dodávány kompletní jako jeden kus v požadovaném počtu článků, požadované barvě a připojení podle objednávky. To zaručuje snadnou instalaci odborným topenářům. I promyšlený způsob kotvení pomocí rychloupínací soupravy Zehnder EasyFix přispívá ke zkrácení času montáže. Lehčí konstrukce tělesa navíc nabízí v porovnání s litinovým radiátorem vyšší bezpečnost.

Poškození při transportu zabraňují robustní kartonové obaly. Smršťovací fólie chrání radiátor při instalaci i malování a odstraňuje se až při stahování.

jednoduchá montáž radiátoru
Dohodnutým instalatérem bude jednoduchá montáž vyhovovat díky rychloupínacím konzolím EasyFix. Ušetří se také čas strávený na místě. Zdroj: Zehnder Group

Rychlý náběh tepla i celkově lepší tepelná regulace

Rychlé reakce radiátorů na změnu teplot jsou cenné zejména v rekonstruovaných budovách s moderní otopnou soustavou. Interiéry se rychle vyhřejí, ale zbytečně nepřetápíme, kdy to není žádoucí. Ve srovnání s litinovými tělesy se radiátory Zehnder Charleston vyznačují extrémně rychlým náběhem na potřebnou teplotu.

Podélný radiátor v koupelně
Iv koupelně přispějí radiátory Zehnder k většímu pohodlí a modernímu vzhledu. Zdroj: Zehnder Group

Povrch radiátoru se při vytopení nahřeje z 20 na 65 ° C jen za 4 minuty, přičemž teplotu 57 ° C dosáhne již za 2 min. Při chladnutí dokáže zase lépe reagovat na požadavek snížení teploty.
Detailnější informace z měření

Zvýhodněné ceny, kvalita zůstává

Konkurenceschopná cena dělá momentálně z radiátoru Charleston Retrofit více než atraktivní volbu. Stávající zvýhodněné podmínky pro český a slovenský trh znamenají snížení cen za jeden článek na podobnou úroveň, jako je tomu u litinových radiátorech, a navíc i výrazné přiblížení k cenové hladině panelových radiátorů.

Je nutné dodat, že výběrem radiátorů Charleston od švýcarského výrobce Zehnder získáte vysoce kvalitní produkt s dvousložkovým lakováním s dlouhou životností a mnohem vyšší odolností proti korozi a mechanickému poškození.

Výrobky Retrofit jsou svým vzhledem, technologií výroby i použitými materiály zcela totožné s ostatními ocelovými trubkovými radiátory Zehnder řady Charleston.

Zehnder Charleston – flexibilní radiátor na jakékoliv použití

S radiátory Zehnder Charleston najdete správné řešení do každého interiéru. Nabídka zahrnuje širokou škálu standardních rozměrů i „na míru“ s výškou až 3 m, jakoukoliv délku (počet článků x 46 mm) a s možností zvolit 5 variant hloubky (2- až 6-trubkové provedení). Vysokou variabilitu podtrhuje více než 35 různých způsobů připojení včetně vyhotovení s integrovaným ventilem Completto.

Tento originál mezi článkovými ocelovými radiátory přesvědčí nadčasovou elegancí a transparentním vzhledem. Vysoký komfort poskytuje sálavé teplo, které rychle vyhřeje váš obytný prostor.

Share this
Tags

Must-read

Jsou to kočky! Lékařky z Nemocnice v civilu – takto jim to sekne bez bílých plášťů, s dokonalým make-upem

Nela Pocisková, Zuzana Kanócz, Eva Mores a Anna Nováková - které to sluší bez bílého pláště nejvíce? Hlasujte! Na sestavu krásných seriálových lékařek z jojkárskej...

Sezóna citrusů je tady! Skvělé tipy, jak využít citrón poté, co z něj vytlačíte šťávu

Citrusové ovoce můžete ještě využít v nejen v kuchyni, ale i v domácnosti. Zde jsou tipy. Co s vyždímaným citronem?Citrony se používají především v kuchyni...

Přeneste kousek přírody do interiéru: polštářem i nábytkem ve tvaru květin a flóry!

I vám se zdá, že podzimní období bude ponuré bez jeho malebně ozelenění stromů v parku či rozkvetlých záhonů? Kousek přírody si můžete přenést...
spot_img

Recent articles

More like this