Mluvte s sebou! Pomůže to při hubnutí i v kariéře!

on

|

views

and

comments

Dosahovat cíle je pro mnohé z nás velmi důležité. Zajímavé výsledky vyplynuly z nedávné studie, které se zúčastnilo přes 45 tisíc účastníků.

Mluvit se samým sebou má pozitivní efekt při dosahování výsledků.
Na těchto dobrovolnících se testovalo několik různých metod motivace a ukázalo se, že jednou z nejúčinnějších metod, jak dosahovat cílů, zlepšovat se a pokračovat, je rozhovor se sebou samým.

Studie, kterou zveřejnili v magazínu The Frotiers in Psychology, se ukázalo, že tzv. „Samomluvou“ přináší nejlepší výsledky z hlediska naplnění úkolů či dosažení vytyčených cílů. „Teď dokážu zlepšit moje nejlepší skóre“ nebo „Nyní budu reagovat rychleji“ – tak zněly věty některých účastníků, kteří se do zkoumání motivačních technik zapojily prostřednictví účasti v online hře. A právě jejich přístup se projevil jako nejefektivnější.

Za ním následovala vizualizace – šlo tedy o to, že daný účastníci si sami sebe představili v situaci, jako zlepší své skóre, nebo jako dosáhnou rychlejší čas. Naopak zklamáním byla technika uvažovnia nad možnostmi, kterou tým psychologů nazval „co, pokud“.

Účastníci průzkumu, kteří se začali zamýšlet nad jednotlivými cestami při dosahování cíle dosáhly nejnižší míru zlepšení.

Psychologové také upozornili, že na základě těchto výsledků, bychom si měli uvědomit, jaké škodlivé dokáže být vyprávění se se sebou samým v negativním kontextu.

Share this
Tags

Nejnovější příběhy

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Navštivte hawaj.cz a kupte si nadzemní bazén za vynikající cenu

Patříte k milovníkům koupání a vody, v létě se často odebíráte na koupaliště či k sousedům, kteří mají bazén, nebo opouštíte vesnici či město a směřujete k nedalekému...

Orgonitové šperky

Fascinujícím a zcela novým způsobem zpracování šperků jsou orgonitové šperky. Jsou to přívěšky, vytvořené z pryskyřice, ve které jsou zality minerální kameny a kovové...
pr článek

Další články autora