Mluvte s sebou! Pomůže to při hubnutí i v kariéře!

on

|

views

and

comments

Dosahovat cíle je pro mnohé z nás velmi důležité. Zajímavé výsledky vyplynuly z nedávné studie, které se zúčastnilo přes 45 tisíc účastníků.

Mluvit se samým sebou má pozitivní efekt při dosahování výsledků.
Na těchto dobrovolnících se testovalo několik různých metod motivace a ukázalo se, že jednou z nejúčinnějších metod, jak dosahovat cílů, zlepšovat se a pokračovat, je rozhovor se sebou samým.

Studie, kterou zveřejnili v magazínu The Frotiers in Psychology, se ukázalo, že tzv. „Samomluvou“ přináší nejlepší výsledky z hlediska naplnění úkolů či dosažení vytyčených cílů. „Teď dokážu zlepšit moje nejlepší skóre“ nebo „Nyní budu reagovat rychleji“ – tak zněly věty některých účastníků, kteří se do zkoumání motivačních technik zapojily prostřednictví účasti v online hře. A právě jejich přístup se projevil jako nejefektivnější.

Za ním následovala vizualizace – šlo tedy o to, že daný účastníci si sami sebe představili v situaci, jako zlepší své skóre, nebo jako dosáhnou rychlejší čas. Naopak zklamáním byla technika uvažovnia nad možnostmi, kterou tým psychologů nazval „co, pokud“.

Účastníci průzkumu, kteří se začali zamýšlet nad jednotlivými cestami při dosahování cíle dosáhly nejnižší míru zlepšení.

Psychologové také upozornili, že na základě těchto výsledků, bychom si měli uvědomit, jaké škodlivé dokáže být vyprávění se se sebou samým v negativním kontextu.

Share this
Tags

Must-read

Jsou to kočky! Lékařky z Nemocnice v civilu – takto jim to sekne bez bílých plášťů, s dokonalým make-upem

Nela Pocisková, Zuzana Kanócz, Eva Mores a Anna Nováková - které to sluší bez bílého pláště nejvíce? Hlasujte! Na sestavu krásných seriálových lékařek z jojkárskej...

Sezóna citrusů je tady! Skvělé tipy, jak využít citrón poté, co z něj vytlačíte šťávu

Citrusové ovoce můžete ještě využít v nejen v kuchyni, ale i v domácnosti. Zde jsou tipy. Co s vyždímaným citronem?Citrony se používají především v kuchyni...

Přeneste kousek přírody do interiéru: polštářem i nábytkem ve tvaru květin a flóry!

I vám se zdá, že podzimní období bude ponuré bez jeho malebně ozelenění stromů v parku či rozkvetlých záhonů? Kousek přírody si můžete přenést...
spot_img

Recent articles

More like this