Pozor na tato slova, v práci je raději neříkejte

on

|

views

and

comments

Známá Koucký a motivátorka Melody Wildingová, která radí ženám s kariérou a prosazením se v profesním oboru, nedávno sepsala seznam znaků, slov, slovních spojení či vět, které v práci škodí. V blogu, který napsala pro magazín Forbes, se objevily i tyto. Dávejte si na ně pozor!

Některým slovům byste se měli v pracovním kontaktu raději vyhnout.

  1. Nejsem odbornice, ale …

Ještě předtím, než vyslovíte svůj názor, ho zpochybňujete. Není to rozumné a vašim dalším slovům to bere váhu.

  1. Dává vám to smysl?

Vyslovit v pracovním rozhovoru nebo při řešení situace takovou větu není rozumné. Podle odbornice totiž navozuje dojem, že se obáváte, že problematice nerozumíte a opět zpochybňujete své kompetence či znalosti.

  1. Co kdybychom zkusili …?

Návrh? Možná. Ale také se to dá vnímat jako zpochybňování. Pokud máte nápad, řekněte to takto: Zkusme toto řešení! Kolegové ho nemusí přijmout, může se o něm rozpoutat diskuse, ale vaše pozice bude jasnější vymezena. A také pevnější.

  1. Vykřičníky a emotikony v písemné komunikaci

Možná se vám zdá roztomilé zakončit rozloučení v pracovním e-mailu „smajlíkem“ nebo zdůraznit žádost kolegovi vykřičníky. Ani jedno však Wildingová nedoporučuje. Výsledný dojem, který zanecháte, je spíše nejistota či nezralost.

  1. Měli jste mi to říct / Mohli jste mi to říct dřív

Vyvolávat pocit viny v kolezích z vás určitě neudělá člena kolektivu, který je oblíbený. A nejen mezi rovnými, ale i šéfstvom. Zkuste raději použít návrh v podobě „příště budu rád, pokud mi to přineseš (uděláš) podle plánu“.

Share this
Tags

Must-read

Jsou to kočky! Lékařky z Nemocnice v civilu – takto jim to sekne bez bílých plášťů, s dokonalým make-upem

Nela Pocisková, Zuzana Kanócz, Eva Mores a Anna Nováková - které to sluší bez bílého pláště nejvíce? Hlasujte! Na sestavu krásných seriálových lékařek z jojkárskej...

Sezóna citrusů je tady! Skvělé tipy, jak využít citrón poté, co z něj vytlačíte šťávu

Citrusové ovoce můžete ještě využít v nejen v kuchyni, ale i v domácnosti. Zde jsou tipy. Co s vyždímaným citronem?Citrony se používají především v kuchyni...

Přeneste kousek přírody do interiéru: polštářem i nábytkem ve tvaru květin a flóry!

I vám se zdá, že podzimní období bude ponuré bez jeho malebně ozelenění stromů v parku či rozkvetlých záhonů? Kousek přírody si můžete přenést...
spot_img

Recent articles

More like this