Pozor na tato slova, v práci je raději neříkejte

on

|

views

and

comments

Známá Koucký a motivátorka Melody Wildingová, která radí ženám s kariérou a prosazením se v profesním oboru, nedávno sepsala seznam znaků, slov, slovních spojení či vět, které v práci škodí. V blogu, který napsala pro magazín Forbes, se objevily i tyto. Dávejte si na ně pozor!

Některým slovům byste se měli v pracovním kontaktu raději vyhnout.

  1. Nejsem odbornice, ale …

Ještě předtím, než vyslovíte svůj názor, ho zpochybňujete. Není to rozumné a vašim dalším slovům to bere váhu.

  1. Dává vám to smysl?

Vyslovit v pracovním rozhovoru nebo při řešení situace takovou větu není rozumné. Podle odbornice totiž navozuje dojem, že se obáváte, že problematice nerozumíte a opět zpochybňujete své kompetence či znalosti.

  1. Co kdybychom zkusili …?

Návrh? Možná. Ale také se to dá vnímat jako zpochybňování. Pokud máte nápad, řekněte to takto: Zkusme toto řešení! Kolegové ho nemusí přijmout, může se o něm rozpoutat diskuse, ale vaše pozice bude jasnější vymezena. A také pevnější.

  1. Vykřičníky a emotikony v písemné komunikaci

Možná se vám zdá roztomilé zakončit rozloučení v pracovním e-mailu „smajlíkem“ nebo zdůraznit žádost kolegovi vykřičníky. Ani jedno však Wildingová nedoporučuje. Výsledný dojem, který zanecháte, je spíše nejistota či nezralost.

  1. Měli jste mi to říct / Mohli jste mi to říct dřív

Vyvolávat pocit viny v kolezích z vás určitě neudělá člena kolektivu, který je oblíbený. A nejen mezi rovnými, ale i šéfstvom. Zkuste raději použít návrh v podobě „příště budu rád, pokud mi to přineseš (uděláš) podle plánu“.

Share this
Tags

Nejnovější příběhy

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Navštivte hawaj.cz a kupte si nadzemní bazén za vynikající cenu

Patříte k milovníkům koupání a vody, v létě se často odebíráte na koupaliště či k sousedům, kteří mají bazén, nebo opouštíte vesnici či město a směřujete k nedalekému...

Orgonitové šperky

Fascinujícím a zcela novým způsobem zpracování šperků jsou orgonitové šperky. Jsou to přívěšky, vytvořené z pryskyřice, ve které jsou zality minerální kameny a kovové...
pr článek

Další články autora