Učte se od dobrých organizátorů! Co stihnou dopoledne?

on

|

views

and

comments

Jak úspěšně nastartovat den tak, abyste měli plodné dopoledne?

Vše je o dobré organizaci.
Vstát a odstartovat den. Vylehávání v posteli, nekonečné „motání“ se po bytě či v koupelně a potom odcházení do práce v stoprocentním stresu kvůli času. To lidé, kteří si dokáží dobře organizovat čas, neprožívají. Učte se od nich. Co stihnou dříve, než si sednou k obědu?

vstanou dříve

Kdo chce prožít něco z dne, nesmí spát do jedenácté. To přece má svou logiku. Nastavit si budík a vstát – to je už polovina ranního úspěchu. Kdo vstane dříve, má čas i na věci, které nemusí, ale které mu udělají radost. A může to být ranní běh, procházka do práce či snídaně v nedalekém bistru. A hned je den hezčí.

stihnou uklidit

Vyvětrají v ložnici, upraví ložní bielezeň, po snídani odklidí ze stolu nádobí do myčky. Jejich odměnou je příchod do čistého bytu po práci. Pohled na pořádek jejich uklidní a večer tak přežijí ve větší pohodě.

Připraví si chutnou snídani i svačinu

Hladovění nepřichází v úvahu! Kdo chce něco udělat, musí mít přece dostatek energie. Kromě snídaně myslí i na svačinu, kdy by je mohl převálcovat hlad. A tak si ještě stihnou připravit něco malého k zakousnutí.

Přemýšlejí o povinnostech

Ještě před vstupem do kanceláře mají jasné cíle, co a kdy je třeba udělat. Mají své rituály, díky kterým kolem nich nevládne chaos. Vědí si ujasnit, které úkoly jsou urgentní a které dokážou počkat. A jdou krok za krokem.

Dají si odpočinek

Dobrá organizace je io odpočinku. Pár minut na terase pomůže vyvětrat hlavu a kyslík v žilách zase naštaruje mysl. Po krátké přestávce toho do oběda ještě hodně stihnou.

Share this
Tags

Nejnovější příběhy

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox. Počítač Lenovo...

Navštivte hawaj.cz a kupte si nadzemní bazén za vynikající cenu

Patříte k milovníkům koupání a vody, v létě se často odebíráte na koupaliště či k sousedům, kteří mají bazén, nebo opouštíte vesnici či město a směřujete k nedalekému...

Orgonitové šperky

Fascinujícím a zcela novým způsobem zpracování šperků jsou orgonitové šperky. Jsou to přívěšky, vytvořené z pryskyřice, ve které jsou zality minerální kameny a kovové...
pr článek

Další články autora